Tikslas: stiprinti žmonių gebėjimus savarankiškai spręsti problemas savo bendruomenėse ir skatinti aktyvų demokratinį dalyvavimą per suaugusiųjų švietimo stiprinimą.

Nuo vasario iki gegužės įvairiuose Vilniaus erdvėse (mokyklos, sporto klubai) vyksta karnavalinių šokių ir aprangos kūrybos užsiėmimai, gyventojai ruošiami didžiajam vasaros karnavalui. Vyksta edukaciniai-meniniai renginiai. Vilniečiams pristatoma tolimųjų šalių kultūra. Edukaciniai renginiai vykdomi su vietos bendruomenių lyderių, šokių mokytojų, suaugusiųjų švietimo specialistų, menininkų, stilistų, socialinių darbuotojų, atliekų tvarkytojų, seniūnijos darbuotojų pagalba. Pagal galimybes taip pat kviečiami svečiai iš Europos ir Lotynų Amerikos šalių (pvz. capoeira kovos meno meistrai, samba seminaro mokytojai, muzikantai). Gyventojai kuria karnavalinę aprangą ir instaliacijas, realizuoja savo meninį potencialą.

Karnavalinės instaliacijos, muzikiniai instrumentai, apranga ir net nevariklinės transporto priemonės bus gaminamos iš rūšiuotų komunalinių atliekų, tuo skatinant ekologinį žmonių išprusimą. Gyventojai kurs iš antriniam panaudojimui tinkamų atliekų (plastiko, popieriaus, skardinių, CD diskų, tekstilės) ir meniškai puoš karnavalines priemones. Į tai bus įtrauktos mokyklos, vietos verslininkai, aplinkosaugininkai.

Pati ekoKarnavalo idėja apima ne tik pačią šokių eiseną, bet ir kelių dienų šokių kultūros seminaras - Capoeira kovos meno, sambos, afro šokių ir kt. renginiai. Seminaras - 4 dienų trukmės. Šventinis seminaro uždarymas – pats ekoKarnavalas vyks vasaros pabaigoje šeštadienį (nedarbo dieną (rugpjūčio mėn. 3-čią savaitę), pritraukiant daugiau dalyvių) Vilniaus mieste Gedimino pr., pradedant nuo Seimo rūmų iki Katedros aikštės. Važiuos karnavalo mašina papuošta pagal tikro karnavalo tradicijas, šalia bus muzikantai ir garso aparatūra. Gatve eis grupė žmonių apsirengusių karnavalo drabužiais. Karnavalo pabaiga numatoma Katedros aikštėje. Ten planuojama pastatyti laikiną sceną ir pristatyti kovos menui capoeirai, sambai, afro šokiams, kuriuose galės sudalyvauti visi, arčiau susipažinti su karnavalo kultūrą. Dažniau naudosime autorinę muziką, atliekant tiesiogiai autorių.

Siekiant geresnio rezultato, bus ieškoma informacinių partnerių ir rėmėjų, kurie galėtų paskleisti informaciją apie šį projektą. Tačiau mes sieksime, kad ekoKarnavalas taptų įdomiu renginiu ne tik komerciniais sumetimais (reklamos prasme), bet ir būtų tiesiogiai transliuojamas vienos iš televizijų (kaip svarbus masinis kultūros renginys).

Iniciatyva: Socinvest

Creative Commons License   VšĮ "Socialinių investicijų valdymo centras"