Atvirlaiškis ministrui - kraujo donorystės tvarka neturi diskriminuoti homoseksualių vyrų

Šv. Valentino diena kai kuriems žmonėms tampa puikiai proga pasidalinti savo meile ir supratingumu tampant kraujo donorais. Tačiau iki šiol homoseksualiems bei biseksualiems vyrams yra draudžiama duoti kraują, ar plazmą. Siekdamas šį draudimą pakeisti Socialinių investicijų valdymo centras organizuoja akciją, kurios metu kvies žmones išsiųsti atvirlaiškius Sveikatos apsaugos ministrui raginant nediskriminuoti vyrų lytinės orientacijos atžvilgiu.
„Norime paklausti ministro ar jis mato skirtumą lyginant homoseksualių ir heteroseksualių žmonių kraują. Nepaisant to, kad Europos Komisija dar 2011 m. rugsėjo 8 d. išplatino viešą pranešimą, kuriame pareiškė, kad draudimas homoseksualiems ir biseksualiems vyrams tapti kraujo donorais yra neteisėtas, Lietuvoje iki šiol „seksualinis elgesys“ tapatinamas su „seksualine orientacija“. Tai nėra teisėta ir ši tvarka privalo būti pakeista“, - sako akcijos iniciatorius Mantvydas Noreika.

Pasak iniciatyvos autorių, potencialaus donoro anketoje vyrų klausiama ar jie turėjo lytinių santykių su vyrais, o moterų – ar jų partneris galėjo turėti tokių santykių, tačiau net nesidomima kiek skirtingų lytinių partnerių žmogus turėjo per pastarąjį pusmetį. Tai reiškia, kad kraujo donoru gali tapti moteris ar vyras, kurie turi polinkį į seksomaniją, tačiau homoseksualiems vyrams, net ir turintiems pastovų partnerį – donorais tapti draudžiama.

„Priklausomybė nuo sekso padidina riziką ir tikimybę ligoms plisti. Tuo tarpu homoseksualumas negali būti tapatinamas su dažna lytinių partnerių kaita, nes tai nėra seksualinės orientacijos požymis. Tuo tarpu donorystės anketa sudaro įspūdį, jog šie dalykai tiesiogiai susiję. Mes norime keisti esamą tvarką ir raginame savo nuomonę išreikšti atvirlaiškiais“, - teigia Mantvydas Noreika.

Socialinių investicijų valdymo centras ragina visus neabejingus šiai problemai žmones siųsti atvirlaiškius ar laiškus Sveikatos apsaugos ministrui ir keisti Lietuvoje esančią tvarką bei užkirsti kelią diskriminacijai lytinės orientacijos pagrindu.

Daugiau informacijos:
Mantvydas Noreika
Mob.: 869648598
info@socinvest.lt

 

 

Creative Commons License   VšĮ "Socialinių investicijų valdymo centras"