Roots of Food

Šviečiamoji vasaros stovykla -“Tikrosios maisto šaknys”
2012 metų Rugpjūtis, Lietuva

Šią vasarą Lietuvos Jaunimo Sąjunga, kartu su Socialinių investicijų centru vykdo tarptautinį projektą pavadinimu – “Roots of Food” (“tikrosios maisto šaknys”).

Projekto tikslas – priartinti jaunus žmonės prie maisto atsiradimo pagrindų, supažindinti su šiuo metu vyraujančiomis ūkininkavimo, maisto gaminimo tendencijomis, sudominti lietuvių senosios tradicijos maisto gaminimo papročiais.

Projekto veiklos apims – globalizacijos neigiamas pasėkmes maisto produktų auginimui, kaimo vietovių plėtros ir tobulėjimo tendencijas, paramą skurdžioms šalims, saikingo vartojimo įpročius, bei ekologinio ir natūralus maisto vartojimo galimybes kiekvienam iš mūsų.


Renginių ciklas

1. Liepos 20-22 d. savaitgalis kaimo sodyboje – “Skruzdėlynėje” (Kelmės raj.) – savaitgalio metu vyks tarptautinės stovyklos planavimas, veiklų išbandymas.

2. Rugpjūčio 17-19 d. savaitgalis kaimo sodyboje “Pas Onutę”, (Širvintų raj). Jo metu, užsienio svečiai ves paskaitas, aplankysime šiukšlių rūšiavimo įmonę, išmėginsime praktines veiklas, ruošime maistą, jodinėsime žirgais.

Kviečiame registruotis į šį renginį!
Kvietimą ir registracijos formą galite rasti čia. ČIA
Straipsnis apie stovyklą. ČIA

3. Rugsėjo 14-18 d. tarptautinė 5 dienų projekto stovykla su svečiais iš Danijos, Švedijos, Norvegijos ir Baltarusijos. Informacija ruošiama.
Akimirkos iš Pirmojo Roots of Food renginio
Kaimo sodyboje "Skruzdėlynėje"

Norisi pabėgti iš miesto. Pailsėti nuo greito tempo ir triukšmo?

Pats geriausias būdas tai padaryti – pabėgti į tikrąjį kaimą.

Liepos 20-22 dienomis Lietuvos jaunimo sąjunga padedant socialinių investicijų valdymo centrui pradėjo projekto “Roots of Food” renginių ciklą.

Pirmasis renginys įvyko kaimo sodyboje Skruzdėlynėje, Kelmės rajone.

Renginio tikslas - artimiau susipažinti su projekto organizavimo savanoriais, bei pasiruošti rugpjučio mėn. vyksiančiai tarptautinei jaunimo vasaros stovyklai, kurios metu bus skiriamas didelis dėmesys tikrosioms maisto atsiradimo, užauginimo ir pagaminimo “šaknims”.

Susitikimo metu buvo gvildenamos žemės ūkio politikos, ekologiško maisto gamybos, etiško verslo temos, bei praktiškai išmegintos bendruomeniškumu paremtos veiklos.

Dalyviai atvykę į kaimą turėjo įvairių užsiėmimų, nuo diskusijų apie Bendrąją Europos sąjungos žemės ūkio politiką iki šieno pjovimo - vežimo, karvės melžimo ir jodinėjimo žirgais. Tokios praktinės veiklos leido dalyviams suprasti kas konkrečiai planuoją įvykti kitame projekto etape ir atitinkamai pasirengti ateinančioms veikloms.

Buvo žiūrimas filmas apie greito maisto industriją Amerikoje, pavadinimu “Fast Food Nation”, kuriame rodoma, jog visa maisto gaminimo grandinė nuo gyvulių užauginimo iki greito maisto restoranų, priklauso tik keletai įmonių, kurios naudojasi savo padėtimi ir nuslepia svarbią informacija nuo klientų, apie tai, kaip kiekviename mėsainyje yra randama galvijų išmatų.

Šių laikų verslo ir žemės ūkio susitapatinimas susilaukė aktyvių diskusijų tarp dalyvių, bei atkreipė dėmesį į tokias problemas, kaip žemės ūkio veiklų tapimu dar viena šių laikų pramonės šaka ir maisto gaminimo koncentraciją keliuose rankuose, etišką verslą ir "fairtrade" organizacijas.

Taip pat, šeštadienio vakarą jaunimas sulaukė svečių iš Kelmės tautinės kultūros ansamblio, kurie pravedė išskirtinę vakaronę, su šokiais, sutartinėmis ir senosiomis apeigomis. Senovės lietuvių kūltura yra stipriai susijusi su gamta, žeme, bei jos dirbimu. Tikimės, jog projekto metu tokių tradicijų pasidalinimas su partneriais iš kitų šalių, dar labiau leis suprasti, kokia svarbi ši tema yra šių dienų žmonėms.

Savaitgalio metu buvo išmėgintos įvairios veiklos, t.y. Kasdieniai kaimo darbai buvo derinami su teorinemis paskaitomis ir seminarais, siekiant ne tik išbandyti darbus butinus maistui sukurti, bet ir suprasti jų vieta platesniame politiniame ir ekologiniame kontekste.

Rugpjūčio 17-22 d. planuojamas tarptautinis renginys, kurio metu bus dalyvių iš Norvegijos, Švedijos, Danijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Šioje stovykloje bus dar daugiau praktinių užsiėmimų, filmų peržiūrų ir tarptautinių kalbėtojų.Daugiau įamžintų akimirkų:
https://picasaweb.google.com/109396411349293569629/SavaitgalisSkruzdelynesKaime


Organizatoriai:

Koordinavimas: Socinvest

Vykdytojas: Lietuvos Jaunimo Sąjunga

Finansavimas: NCM – Grants

Projekto paraiška fondui (Anglų k.)

Partneriai:
Senterpartiets Studieforbund
Studieförbundet Vuxenskolan
LOF
Belarus Association for Life-Long Learning and Enlightenment

Creative Commons License   VšĮ "Socialinių investicijų valdymo centras"