„QueerVilnius“ – vidurnakčio teatras

Tikslas: parodyti skirtingų žmonių grupių tarpusavio pykčio arba atskirties, dėl vienokio ar kitokio gyvenimo būdo propagavimo, beprasmiškumą ir dar kartą priminti, jog visi mes, toje pačioje žemėje užauginti žmonės, turime tarpusavyje daugiau bendro negu skirtingo.

„QueerVilnius“ (vidurnakčio teatras) – yra modernus ir jaunatviškas teatro projektas, skirtas tolerancijos bei dialogo tarp skirtingų seksualinės orientacijos grupių skatinimui. Projektas savo turiniu nėra orientuotas į vien tik su gėjais susijusias problemas ar homofobijos klausimus. Teatru siekiama papasakoti tradicinių pažiūrų piliečiams primityviomis priemonėmis apie kitas žmonių grupes, sukurti draugišką pasitikėjimo atmosferą atvirai nekvestionuojant žiūrovų vertybių.

Forma

Vienos dienos projektas - pasirodymas turėtų prasidėti vėlyvą vakarą ir baigtis apie vidurnaktį.

Teatrinį pasirodymą sudaro trys pjeses, trunkančios apie dešimt minučių, kurios viena po kitos yra rodomos šešis kartus. Kitaip sakant, žiūrovams bus pristatomi šešis kartus kartojami miniatiūrų ciklai. Tokiu būdu bet kurio metu užsukęs į renginį žiūrovas neilgai laukdamas galės pažiūrėti apie 10 – 30 minučių trunkantį pasirodymą, o esant norui, grįžti ir pažiūrėti dar kartą.

Aktoriai

Numatoma, jog kiekvienoje pjesėje vaidins po dvi aktorystę studijuojančios merginos, taigi iš viso – šešios aktorės.

Seksualinių mažumų problema Lietuvoje paprastai yra siejama su vyrais gėjais ir būtent su jais susijusiais stereotipais. Tai, kad spektakliuose vaidins būtent merginos, turi parodyti, jog nagrinėjamas klausimas yra žymiai platesnis. Tikimasi, jog merginų vaidinimas sušvelnins galimai homofobiškai nusiteikusiųjų žiūrovų reakcijas, juo labiau, kad bus akivaizdu, jog merginos tik vaidina.

Temos

Vos paskelbus šio projekto idėją, projekto organizatoriai sulaukė daug pasiūlymų dėl teatro pjesių. Matydami tokį susidomėjimą tarp studentų ir jaunųjų dramaturgų bei menininkų, mes nusprendėme skelbti pjesių konkursą trijose kategorijose:

Dvi seserys (viena iš seserų yra lesbietė),
Du geriausi draugai (vienas iš draugų yra gėjus),
Translithuania (apie transeksualų asmenį – viena aktorė vaidina jį iki, o kitą po operacijos).

Idėja: Socinvest

Creative Commons License   VšĮ "Socialinių investicijų valdymo centras"